ООО «БОНАСЕНС»

Правовое сопровождение бизнеса

Главная » Cтатьи » Залік переплати податку на прибуток в рахунок авансового платежу
Воскресенье, 21 Янв 2018
  • Russian (CIS)
  • English (United Kingdom)

Залік переплати податку на прибуток в рахунок авансового платежу

E-mail Печать

 

Як відомо, починаючи із 2013 року, згідно п. 2 підрозділу 4 розділу ХХ і ст. 57.1 Податкового кодексу України, платники податків (крім новостворених підприємств, підприємств, що займаються виробництвом сільськогосподарської продукції, неприбуткових організацій, а також підприємств, дохід яких за попередній звітний період не перевищує 10 мільйонів гривень) зобов’язані щомісяця сплачувати податок на прибуток у вигляді авансових внесків.

Проте, на сьогоднішній день виникло досить актуальне питання, яке стосується ситуацій, коли у платника податків існує переплата з податку на прибуток за попередні податкові періоди, а податковий орган відмовляється зарахувати суми переплати в рахунок авансових платежів. Свої дії Державна податкова служба мотивує тим , що Міністерство фінансів України ввело нові коди Класифікації доходів бюджету для авансового внеску, відмінного від сплати податку на прибуток, а тому вони позбавлені можливості провести залік податків, які сплачуються на різні коди.

Таким чином, створена ситуація, коли платник податків має сплачувати податок на прибуток двічі.

 

Така практика податкової служби суперечить чинному законодавству, зокрема, порушує приписи підпункту 17.1.10 пункту 17.1 статті 17 Податкового кодексу України (право платників податків на залік чи повернення надміру сплачених сум податків).

Також дозвіл на сплату грошового зобов’язання за рахунок надміру сплачених сум з такого платежу міститься і у пункті 87.1 ст.87 Податкового кодексу України.

Що ж робити платнику податків в такій ситуації? Безперечно, звертатися до суду та оскаржувати незаконне рішення та (або) дії податкових органів.

Вирішивши у судовому порядку поборотися за свої права, рекомендуємо здійснити ряд дій:

1.Провести звірку стану Ваших розрахунків з бюджетом по податку на прибуток за звітний період, що дасть можливість встановити наявність переплати з податку на прибуток.

2. Звернутися із письмовою заявою до органу ДПС України за місцем перебування на податковому обліку про зарахування суми переплати з податку на прибуток в рахунок авансових платежів з податку на прибуток.

3.Якщо Ви отримали відмову податкового органу у задоволенні заяви, необхідно звернутися до суду зі скаргою та у резолютивній частині попрохати суд зобов’язати ДПС України зарахувати суми надміру сплаченого податку в рахунок авансового платежу у відповідності до пп.17.1.10 п.17.1 ст.17 Податкового кодексу України.

Наведемо приклад позитивного рішення  із зазначеного питання. Цитата з Постанови Харківського окружного адміністративного суду №820/486/13-а від 31.01.2013 року: «Харківський окружний адміністративний суд, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Харківський підшипниковий завод" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби про визнання протиправними дій, скасування вимоги, зобов'язання вчинити певні дії,

постановив, спираючись на вищезазначені законодавчі нормипозов задовольнити.

Визнати протиправними дії Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби щодо визначення податкового боргу публічного акціонерного товариства "Харківський підшипниковий завод" в розмірі 1397984 грн. за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств.

Скасувати податкову вимогу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби від 22.01.2013 року №3 про сплату публічним акціонерним товариством "Харківський підшипниковий завод" суми податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1397984,00 грн.

Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками податків у м. Харкові Державної податкової служби зарахувати публічному акціонерному товариству "Харківський підшипниковий завод" суму переплати по податку на прибуток у розмірі 1 440 969,00 грн. в рахунок авансового платежу по податку на прибуток в розмірі 1 440 969,00 грн.

Зобов'язати Спеціалізовану державну податкову інспекцію по роботі з великими платниками у м. Харкові Державної податкової служби здійснити коригування даних в картці особового рахунку публічного акціонерного товариства "Харківський підшипниковий завод" шляхом виключення з неї відомостей про наявність податкового боргу за авансовим внеском з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 1440969 грн.».